Hradec Králové má kompletní vedení města

Hradec Králové má kompletní vedení města

Primátora, čtyři náměstky a jedenáct radních zvolili minulý týden na ustavujícím zasedání zastupitelstva města v tajné volbě noví zastupitelé. Primátorský post obhájil Zdeněk Fink (HDK). Náměstky i nadále zůstávají Anna Maclová (KPH) a Jindřich Vedlich (TOP 09). Nově se náměstkem primátora stala Romana Lišková (HDK) a Milan Jaroš (ČSSD). Zastupitelé zvolili i jedenáct radních.

Úvod ustavujícího zastupitelstva patřil složení slibu sedmatřiceti nově zvolených zastupitelů, kteří vzešli z říjnových komunálních voleb. Následovala volba primátora, náměstků a jedenácti městských radních. V tajné volbě dosavadní primátor a lékař Zdeněk Fink obdržel 27 z celkového počtu 37 hlasů a obhájil tak i do dalšího volebního období primátorský post. Z tajných voleb vzešli dva dosavadní náměstci Anna Maclová a Jindřich Vedlich a dva noví, jimiž jsou Romana Lišková a Milan Jaroš.

Ustavující zastupitelstvo v tajné volbě také zvolilo jedenáctičlennou radu města ve složení: Zdeněk Fink (HDK), Romana Lišková (HDK), Ladislav Škorpil (HDK), Vladimír Springer (HDK), Arnošt Urban (HDK), Milan Jaroš (ČSSD), Jiří Štěpán (ČSSD), Vladimír Lesák (ČSSD), Jindřich Vedlich (TOP09), Milan Sommer (TOP09) a Anna Maclová (KPH).

„Osobně doufám, že se nám bude dobře spolupracovat, zvoleni byli dobří náměstci i radní města. Zda budeme dobře spravovat město, to však ukáže až čas,“ řekl krátce po volbě Zdeněk Fink, nově zvolený primátor města.

Zvukový záznam z ustavujícího zastupitelstva bude od 26. listopadu k dispozici na městském webovém portálu www.hradeckralove.org. (http://www.hradeckralove.org/hradec-kralove/zaznam-jednani-a-hlasovaci-protokoly)