Hradec potřebuje střídání stráží

Vloženo 6.10.2014, autor příspěvku pepinho

Hradec potřebuje střídání stráží

            Naše město potřebuje jasnou vizi a dynamické vedení, které ji nebude váhat naplnit. Kolik se toho i onoho „východočeské metropoli“ dostává dnes, si dovolím nechat na úsudku čtenářů. Proto nehodlám ani kritizovat současné vedení města. Za něj celkem jasně hovoří jeho výsledky, které nyní předkládá voličům k oznámkování. Chtěl bych však napsat pár slov o tom, co vám nabízí jak ČSSD, tak i já osobně.

 

Rozhodně – ČSSD není stranou jednoho muže, a to ani na celostátní, ani na místní úrovni. Vždy se během svého působení v této straně snažím o to, aby sociální demokracie byla stranou v původním významu tohoto slova – tedy společenstvím individualit, vyznávajících hodnoty svobody, solidarity a spravedlnosti. Na podobném principu přitom hodlám prosazovat i fungování komunální politiky. A právě proto se chci zasadit  o to, aby volební sliby byly dodržovány a nezanikly v rámci politického povolebního kšeftaření.

 

Jsou témata, která stojí za pozornost. V našem městě je celá řada spolků, z nichž mnohé fungují desítky let. Mým cílem je nejen tyto spolky podporovat – o tom ostatně při vědomí jejich významu mluví všichni – ale pomoci tomu, aby podobu našeho města spoluvytvářely. Nehovořím přitom jenom o sportovcích, ale i o rybářích, včelařích, zahrádkářích či dalších zájmových spolcích. Konkrétně tyto spolky fungovaly již dlouho před mým narozením a – na to si vsadím – budou fungovat i dlouhá léta po tom, co odejdu do politického důchodu.

 

Rozhodně nepřipustím zatěžování Hradečáků jakýmikoli dalšími poplatky nebo zdražování stávajících poplatků.

 

S tím úzce souvisí i tvorba, respektive revize územního plánu. K němu se mají primárně vyjadřovat občané, a ne developeři či spekulanti. Nejinak je tomu i s parkováním a koncepcí dopravy v klidu, které mají sloužit ke smysluplnému pohybu a  regulaci počtu automobilů – a ne jako skvělý kšeft bez ohledu na zájmy občanů města i jeho návštěvníků.

 

 

Osobně považuji za velmi významnou dostupnost a kvalitu sociálních služeb. Chci také využít svých osobních zkušeností z práce pro seniory a přispět ke zvýšení kvality jejich života v Hradci Králové.

 

Dále se chci věnovat otázkám energetiky, energetické bezpečnosti a životního prostředí, což jsou celkem pochopitelně dvě stránky téže mince. Kdybych měl přitom shrnout svoji vizi pro Hradec Králové, přál bych si, aby naše východočeská metropole byla příjemné a kvalitní město pro žití ve všech ohledech a na které budeme my, jeho obyvatelé, ještě pyšnější, než jsme dnes.

 

O tomhle všem a mnohém dalším rozhodneme již za několik dnů ve volbách. Je jenom na nás, zda dáme znovu důvěru těm, kteří již ukázali vše co umí – a moc toho nebylo. A nebo těm, kteří slibují zázraky na počkání a nemožné do tří dnů. A nebo lidem, kteří mají jasné vize, koncepci a zázemí silné politické strany.

 

Ing. Rostislav Jireš, kandidát č.7 do zastupitelstva města

Ing. Jires